באנר
יפן כיעד תיירות
נכתב ע"י צוות וידאו טריפ תאריך: 22.03.12

keyלא ייאמן אבל גם דברים כאלה קורים ומסתבר שמדינות מוכנות לעשות הרבה כדי לשקם תדמית, תשתית ושאר רעות חולות ולמשוך יותר תנועת תיירות נכנסת.

יפן, מתכוננת להציע כעשרת אלפים כרטיסי טיסה וטיסות בחינם למטיילים ותיירים ממדינות אחרות במאמצים להציל את תעשיית התיירות שנפגעה כל כך מאז הפגיעה הקשה בפוקושימה בעקבות רעש האדמה שגרר איתו גל צונאמי ענק ששטף כל מה שנקרה בדרכו במרץ בשנה שעברה.

 

סוכנויות הנסיעות ביפן מתכננת לבחור עשרת אלפים גולשים מתוך מאות אלפי מתמודדים הצפויים להיאבק על הטיסות ליפן. הגולשים יתבקשו לצייץ בטוויטר, לכתוב בלוגים ובפייסבוק על הטיול שלהם, כך לפי דיווחים במדיה היפנית.

"אנו מקווים לראות בתחרות בלוגרים בעלי השפעה רבה ואחרים שעשוים להפיץ את השמועה שיפן בטוחה לביקורים" כך נאמר לנו מאחת מסוכנויות התיירות ביפן המתכננות לערוך את תחרות הטיסות.

התוכנית לחלק כרטיסי טיסה לתיירים מחוץ ליפן כבר קיבלה לא מעט ביקורת דווקא מבלוגרים בתוך יפן שטענו שטיסות ליפן זה טוב אבל בכסף הרב אפשר היה לסייע לקורבנות האסון שפקד את יפן ב11 למרץ 2011.

אם נסתכל על המספרים הקרים נלמד שבתקופה בין מרץ ליוני, שלושה חודשים בסך הכל, מספר הנכנסים ליפן בטיסות נכנסות נפל בחצי כשבערך 700 אלף טיסות התבטלו בשל תיירים שפחדו מדליפת קרינה מהכור האטומי הלא פעיל בפוקושימה. כמות הטיסות יחסית לשנה שקדמה לכך עדיין נמוך במיוחד ועומד על כשני שליש מאשר בימים כתיקונם. החודש, כ- 80 חברים מהאופרה של מינכן, גרמניה הוציאו טיול מיוחד ליפן לציון 150 שנים של יחסים דיפלומטיים בין שתי המדינות ולאות תמיכה ביפנים לאחר האסון שפקד אותם. המדיה היפנית דיווחה שהטיול נעשה תחת השגחה קפדנית ובליווי מומחי קרינה מיוחדים מגרמניה שליוו את חברי הקבוצה לאורך כל הדרך. אולי זה לא ממש עזר לתיירות הנכנסת של יפן אבל מה שבטוח 80 טיסות ועוד 80 כרטיסי טיסה עבור בני ובנות הזוג של חברי האופרה שיפרה במשהו את הרגשתם של היפנים.

ההשפעה של המשבר הגרעיני נחשבת לרצינית כל כך עד שהממשלה היפנית הכריזה  על תקציב של כ15 מיליון אירו כדי "להדוף שמועות מזיקות" הקשורות לאסון ולקרינה גרעינית. בכיר ממשרד החוץ היפני אמר אמש: "כשהם יכתבו אחרי שביקרו כאן, אכלו כאן מוצרים ספציפיים, תתכן סבירות גבוהה שהם ייצרו מידע אמין, לא שמועות. צעד זה יעלים מהשטח מידע רב שגוי שפשוט פוגע בתיירות ליפן ובכיס של כולנו." הוסיף הבכיר.

משרד התיירות היפני יוציא עשרה אחוזים מתקציבו לשנת 2012 עבור טיסות ליפן וחזרה לארץ המוצא. כל זאת באם המהלך יזכה לאישור הממשלה. הזוכים המאושרים שיזכו בטיסות יתבקשו יחד עם זאת לשלם בעצמם עבור הלינה והוצאות השהייה ביפן.

הממשלה היפנית הודיעה זה נכבר שהמשבר הגרעיני נמצא תחת שליטה ושרמות הקרינה נפלו לרמה בטוחה בכל האיזורים שנפגעו למעט רצועה צרה מסביב לכור האטומי. הטענות האלה מופרכות לעתים קרובות. אתמול, מקורות רשמיים בעיר יוקוהאמה הנמצאת 250 ק"מ מהאיזור שנפגע אמרו שהם אתרו קרינה ברמה הגבוהה פי 6 מהרמה המותרת על גגות בניינים. הקרינה המסויימת שנמדדה דובקת בעצמות ועלולה לגרום ללוקמיה. את הנתונים האלה לא כדאי לממשלה היפנית להראות למתמודדים על טיסות ליפן.

"עד שהפחד מהקרינה ייעלם, נראה שזה עשוי לקחת כמה שנים טובות, קשה לראות החלמה מלאה של שוק התיירות היפני ובעיקר שיפור במצב הטיסות הנכנסות." כל אמר מסאקי סקאמוטו, פרשן תיירות ודיירקטור בחברת הוואי אסיה טוריזם.

מה יש לראות ביפן, אטרקציות לטסים ליפן...

קיוטו, הבירה הקודמת היא אחת הערים היפות ביותר של יפן עם למעלה מ2000 מקדשים ובתי קודש, גנים יפיפיים המיועדים למדיטציה השפיעו על ארכיטקטים בכל העולם.

הר פוג'י, ההר הגבוה ביותר ביפן ואחד מאתרי התיירות הידועים ביותר, יופיו מתואר בהרחבה באמנות היפנית וכמעט כל מי שמגיע ליפן, אם באמצעות טיסות או דרך הים חייב לעצור בהר פוג'י.

טוקיו, ביתם של הגדג'טים החמים ביותר בעולם, סושי מעולה והמון, אבל המון אנשים! רובע שינג'וקו המלא גורדי שחקים הוא אחד המתויירים ביותר בעיר.

טירת אוסקה, עוד אחד מהאתרים היותר מפורסמים שיש ליפן להציע לבאים אליה דרך משחק הטיסות החדש, היא ביתם של לא פחות מאשר 4000 עצי דובדבנים. הגעת פריחת הדובדבן בכל שנה מהווה רגע של נחת בלב האומה היפנית.

מידע נוסף

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

משתמשים מחוברים

לרשימה המלאה
יש לנו 125 אורחים מחוברים

יש להתחבר על מנת לראות את המשתמשים המחוברים

לוח מודעות