באנר

סן קריסטובל - מקסיקו
נכתב ע"י אורית תאריך: 07.07.09

mexico

סן קריסטובל דה לה קסס
עיר מהממת ביופיה השוכנת ברום 2,110 מ', שימשה כעיר הבירה הראשונה של מדינת צ'יאפס. העיר יושבת בתוך אגן קטנטן בעמק חובל.  מסביב הרים גבוהים הנוגעים בעננים. רחוובות העיר סן קריסטובל מרוצפים באבן ואופי הבניינים הוא עתיק.
ניתן למצוא 3 סוגים עיקריים של בניה בעיר מתקופות שונות: תקופת השלטון הספרדי, תקופה שהעיר היוותה כעיר בירה ותקופת הכיבוש של גואטמלה.

בסן קריסטובל אפשר לראות המון כנסיות עתיקות, בתים נושנים, רחובות צרים והתחושה של פעם עוטפת אותה.
בעיר ישנם כ- 60,000 תושבים.

יעקב רוזמרין (כותב הספר: המדריך למקסיקו), מציין כי הוא לא יכול הלצביע על מקום הכי יפה בעיר באופן ספציפי, הוא טוען שכל העיר מהממת ביופיה. הוא מתאר אותה כעיר בודדה, שלווה, שמסביבה נוף הררי מרשים.

היא נחשבת לאחת היפות שבערים הקולוניאליות. למרות אופיה הספרדי לא ניתן להתעלם מהמהות האינדיאנית האופפת אותה. תושביה נחלקים לשני סוגים של שבט המאיה: צ'וציל וצלטל.

עוד מוסיף יעקב שמי שמטייל בכפרי הסביבה צריך לדעת שהאינדיאנים המגיעים לעיר באים בעיקר לצורכי מסחר, אך לא מתערבלים עם המטיסו - בני התערובת.

סן קריסטובל משמשת כנקודת מוצא למגוון אתרים תיירותיים כגון: טונינה, ישצ'ילן ובונמפק. כמו כן גם לאגוס דה מונטיביו ואגוה אסול ובנוסף למעבר לגואטמלה.

פסטיבלים:
31 למרץ הוא יום יסוד העיר.מידע נוסף

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

משתמשים מחוברים

לרשימה המלאה
יש לנו 80 אורחים מחוברים

יש להתחבר על מנת לראות את המשתמשים המחוברים

לוח מודעות